Професор кафедри прикладної математики, академік Академії технологічних наук України, професор кафедри математичних методів системного аналізу ННК «ІПСА» НТУУ «КПІ» (за сумісництвом з 2000 по 2008).
Закінчив у 1958 р. Київське вище інженерно-авіаційне училище, служив в Радянській Армії, з 1977 до 1987 — начальник кафедри Київського вищого інженерного радіотехнічного училища, з 1987 — завідувач відділу аналітичних методів інформаційних технологій Інституту проблем реєстрації інформації НАН України, з 1988 — професор НТУУ «КПІ».
Напрями наукової діяльності — підтримка прийняття рішень, експертні системи. Підготував 5 докторів і 20 кандидатів наук. Нагороджений орденом Червоної Зірки, прізвище внесено в довідник Who’s Who in Science and Engineering.
Автор понад 250 наукових праць та винаходів, 10 монографій, зокрема, «Експертні системи діагноситики та підтримки рішень» (2004), «наукові основи та методи проведення незалежних експертиз» (2006). Керівник розробок 5 діючих систем підтримки прийняття рішень.

Тоценко Віталій Георгійович