Залізний "Фелікс"

Музей обчислювальної техніки

(віртуальний, з колекції автора)
Автор просить вибачення за можливi "ляпи" — робота в музеї триває...

 

Ви тут: Головна | Всяка всячина | Музей ОТ

Дискета 8"

У цій колекції кожна фотка є посиланням — її можна "тицнути" та побачити у великому масштабі.

Зали музею

  1. Логарифмічні лінійки
  2. Перфоносії
  3. Рахівничка
  4. Арифмометри
  5. Захалявні книжечки
  6. Історія дискети
  7. А ось іще дещо

Вступ

Колись, коли автор був маленьким, комп'ютери ще називалися електронно-обчислювальними машинами, ЕОМ, та були дуже великими за розміром, але сильно малими за можливостями. Інженери з ЕОМ та програмісти вважалися богами, і автор теж хотів бути богом-програмістом та працювати на ЕОМ.

Вступивши до Київського політехнічного, автор вгамував свою спрагу. Починав з програмування у машинових кодах. Тоді писати на асемблері вважалося справою лінивих — тих, кому ліньки вивчити двійкові коди команд.
У ті часи (середина 70-х) пристойна за можливостями машина виконувала десятки тисяч машинових команд на секунду. Такі ЕОМ містилися у 10-20-ти шафах з електронікою. У обчислювальному центрі КПІ (13-й корпус) цокольний поверх повністю займали дві ЕОМ ЕС-1020, весь поверх вище займала супермашина ЕС-1060, швидкодія якої (це вже на початку 80-х) сягала мільйона оп./сек.. Це приблизно відповідає 1 МГц тактової частоти, хоча автор уже в конкретних числах може і помилятися. "Малою" називалася машина розміром з одну дводверну шафу + стіл з дисплеєм.

З часом та з розвитком обчислювальної техніки старий хлам поступово летів на смітники. Те, що залишалося, поступово стало викликати ностальгічні мотиви. Одного разу автор зрозумів, що не хоче розставатися з тим, біля чого провів молодість. Мабуть, постарів.

А тут син купив цифрову фотокамеру напівпрофесійного рівня. Так чого б його не зафіксувати те, що маєш. Може буде цікаво не тільки автору...


Mail-to: oselin@mmsa.ntu-kpi.kiev.ua
http://mmsa.ntu-kpi.kiev.ua/~oselin (KPI Intranet)
http://www.iasa.kiev.ua/~oselin
Copyright © Olexander Selin 2006 (web-design); Olexander Selin 2006 (content).